Konkurs recytatorski PEGAZIK

23 lutego 2022 r. w Kinie KUJAWY w Raciborowicach Dolnych odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego PEGAZIK. Brali w nim udział uczniowie z klas IV-VIII Szkół Podstawowych  z Tomaszowa Bolesławieckiego, Warty Bolesławieckiej, Iwin i  Raciborowic Dolnych. Uczestnicy konkursu z pasją recytowali swoje wiersze. Jury oceniało występy, biorąc pod uwagę następujące kryteria: interpretacje utworu, dykcję, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcami konkursu zostali: Alicja Urszulak, Julia Kubicz, Cyprian Bigos, Anna Nalepa, Sandra Brejta. Otrzymali oni nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy.

Laureaci konkursu będą reprezentować naszą gminę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim  PEGAZIK w Bolesławcu.

Na koniec spotkania dla wszystkich czekał słodki poczęstunek.