Biblioteka w Warcie Bolesławieckiej

Warta Bolesławiecka (w Domu Kultury na I piętrze), tel. 75/ 73 10 171

Czynna : w poniedziałki i wtorki w godzinach 11.00 - 18.00 

Opiekun/bibliotekarka : Anna Kraśnicka.


Biblioteka Publiczna w Warcie Bolesławieckiej powstała w 1949 roku. Mieści się ona obecnie w lokalu Domu Kultury w Warcie Bolesławieckiej. Zajmuje jedno pomieszczenie o powierzchni 60 m ². Na koniec 2007 roku posiadała księgozbiór liczący 15520 woluminów oraz 340 czytelników, którzy wypożyczyli 16360 książek i 720 czasopism.

Sukcesywnie gromadzony od początku powstania biblioteki księgozbiór, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb środowiska, pozwala w dużej mierze zaspokoić różnorodne potrzeby czytelnicze zarówno najmłodszych, jak i dorosłych czytelników. Posiada literaturę piękną, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno polską, jak i zagraniczną, księgozbiór popularno-naukowy z różnych dziedzin wiedzy, lektury szkolne, opracowania literackie, wydawnictwa encyklopedyczne i słowniki oraz bieżące czasopisma z których można skorzystać na miejscu w bibliotece lub wypożyczyć je do domu.
Biblioteka organizuje różne formy pracy z czytelnikiem, takie jak :
wystawy, konkursy czytelnicze, konkursy rysunkowe, lekcje biblioteczne oraz spotkania autorskie. Biblioteka Publiczna prowadzi stałą współpracę ze Szkołą Podstawową im. W.S. Reymonta w Warcie Bolesławieckiej.
W bibliotece gościliśmy autorów książek : Wandę Chotomską, Ludmiłę Marjańską, Ewę Chotomską, Arkadiusza Niemirskiego, Krzysztofa Petek i Beatę Ostrowicką.
Biblioteka Publiczna udowodniła swą ponad półwieczną działalnością sens i potrzebę istnienia.

Skontaktuj się z nami

Gminne Centrum Kultury Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 29b
59-720 Raciborowice Górne

  • dummy wew. 21 - Dyrektor

  • dummy wew. 23 - Biblioteka

  • dummy gckwartabol@op.pl

Istotne informacje