Biblioteka w Warcie Bolesławieckiej

Biblioteka Publiczna w Warcie Bolesławieckiej
Warta Bolesławiecka (w Domu Kultury na I piętrze)

Godziny otwarcia:
poniedziałek    11:00-18:00
wtorek              11:00-18:00

Opiekun/bibliotekarka:  Anna Kraśnicka

Telefon kontaktowy:  75/ 73 10 171 wew. 22
e-mail:  biblioteka.tomaszow@onet.eu

Historia

 
Biblioteka Publiczna w Warcie Bolesławieckiej powstała w 1949 r. Mieści się ona obecnie w lokalu Domu Kultury w Warcie Bolesławieckiej. Zajmuje jedno pomieszczenie o powierzchni 60 m ². Na koniec 2007 roku posiadała księgozbiór liczący 15520 woluminów oraz 340 czytelników, którzy wypożyczyli 16360 książek i 720 czasopism.
 
Sukcesywnie gromadzony od początku powstania biblioteki księgozbiór, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb środowiska, pozwala w dużej mierze zaspokoić różnorodne potrzeby czytelnicze zarówno najmłodszych, jak i dorosłych czytelników. Posiada literaturę piękną, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno polską, jak i zagraniczną, księgozbiór popularno-naukowy z różnych dziedzin wiedzy, lektury szkolne, opracowania literackie, wydawnictwa encyklopedyczne i słowniki oraz bieżące czasopisma z których można skorzystać na miejscu w bibliotece lub wypożyczyć je do domu.
  Biblioteka organizuje różne formy pracy z czytelnikiem, takie jak:
wystawy, konkursy czytelnicze, konkursy rysunkowe, lekcje biblioteczne oraz spotkania autorskie. Biblioteka Publiczna prowadzi stałą współpracę ze Szkołą Podstawową im. W.S. Reymonta w Warcie Bolesławieckiej.
  W bibliotece gościliśmy autorów książek: Wandę Chotomską, Ludmiłę Marjańską, Ewę Chotomską, Arkadiusza Niemirskiego, Krzysztofa Petek i Beatę Ostrowicką.
  Biblioteka Publiczna udowodniła swą ponad półwieczną działalnością sens i potrzebę istnienia.

Skontaktuj się z nami

Gminne Centrum Kultury Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 29b
59-720 Warta Bolesławiecka

  • dummy wew. 21 - Dyrektor

  • dummy wew. 23 - Biblioteka

  • dummy gck@gckwartabol.pl

Istotne informacje