Konkurs czytelniczo - plastyczny "Karolcia"

Dnia 17.06.2021 r. Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza zorganizowała konkurs czytelniczo- plastyczny " Karolcia" M. Kruger. Uczestnikami byli uczniowie klasy II- wych. Bożena Marszałek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach.

Dzieci rozwiązywały quiz i krzyżówkę, a także wykonały pracę plastyczną. Znajomość lektury była tak duża, że nawet przeprowadzając dogrywkę trudno  było wyłonić laureatów. Najlepszymi zostali:

• Kopczyńska Gabriela- I miejsce
  • Bochenek Karolina- II miejsce
  • Fijołkowska Julia- III miejsce

Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Również w tym dniu został rozstrzygnięty klasowy konkurs promujący czytelnictwo pt. " Piszemy książki". Forma pracy była dowolna (były atlasy, książki kucharskie, opowiadania i wiersze). Każda książeczka jest ciekawa i urzeka swoją treścią. Nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie za wkład pracy, pomysłowość i kreatywność.

Wyróżnione prace:

• Amelia Kaczorowska - "Moja rodzina"
  • Maja Mikołajewska- "Wiosenna Dolina"

Piękne dzieła naszych dzieci można obejrzeć w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach.