"Cała Polska Czyta Dzieciom" Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Bolesławieckim

Z radością informujemy, że po raz kolejny w naszej bibliotece odbyło się wydarzenie w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć radnego z Tomaszowa Bolesławieckiego, pana Piotra Wilczyńskiego, który wcielił się w rolę lektora.

Pan Piotr Wilczyński, z pełnym zaangażowaniem i pasją, przeczytał dzieciom klasyczną bajkę "Jak Wojtek został strażakiem". Opowieść o małym chłopcu, który marzy o tym aby zostać strażakiem, wzbudziła ogromne zainteresowanie i wywołała uśmiechy na twarzach najmłodszych słuchaczy. Po zakończeniu czytania, pan Piotr Wilczyński rozdał dzieciom cukierki, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem.

Na kolejnym spotkaniu w ranach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", bajki maluszkom z grupy Mali Odkrywcy ze szkoły podstawowej w Tomaszowie Bolesławieckim czytała aktywna czytelniczka prababcia Zuzi, pani Marysia Skiba. Przeczytała ona następujące bajeczki:

- "Księga dżungli";

- "Alicja w krainie czarów".

Dzieci z zaangażowaniem wysłuchały bajek, wsłuchując się w każde słowo prababci. Na koniec pani Marysia poczęstowała dzieci cukierkami, co było miłym zakończeniem pełnego emocji spotkania. Dzieci z radością zaśpiewały naszemu gościowi piosenkę Kolorowe światło.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu "Cała Polska Czyta Dzieciom". Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie promować czytelnictwo wśród dzieci, co jest niezwykle ważne dla ich rozwoju i edukacji.

Do zobaczenia w naszej bibliotece!

Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Bolesławieckim.