Przybyli Trzej Królowie

Wspaniała świąteczna atmosfera panowała w Domu Kultury w Raciborowicach w sobotę 6 stycznia 2024r., gdzie odbywało się kolędowanie pod nazwą "Przybyli Trzej Królowie". Święto Trzech Króli to od 10 lat tradycyjne spotkanie z kolędami w wykonaniu zespołów ludowych. Z inicjatywy Wójta Gminy Mirosława Haniszewskiego, Zespołu "Podgrodzianki" z Raciborowic i przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury odbywają się cyklicznie spotkania kolędnicze na które zapraszane są zespoły ludowe zaprzyjaźnione z "Podgrodziankami". W tym roku gośćmi 10 jubileuszowego spotkania były zespoły "Rosa" z Drągowiny (gmina Nowogród Bobrzański - lubuskie), "Karkonosze" z Gruszkowa (gmina Mysłakowice) oraz Zespół Ludowy "Niespodzianka" z Tomaszowa Bolesławieckiego. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie dojechały 2 zespoły - ze Świebodzic i Brzeźnicy (koło Żagania).

Gośćmi tegorocznego spotkania byli Poseł na Sejm RP Szymon Pogoda i Wójt Gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski. Którzy złożyli noworoczne życzenia licznie zgromadzonej publiczności. Ciepło, dobra kawa i domowe ciasto sprzyjało rozmowom między uczestnikami spotkania, którzy składali sobie życzenia noworoczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolędowania w zakładce : GALERIE.