Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Bolesławieckim

W kwietniu w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Bolesławieckim odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klasy I A i I B wychowawcy klasy Pani Katarzyna Alendarczyk i Magdalena Olbrych.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki publicznej, wypożyczania książek, oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim  jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli rozwiązać krzyżówkę, bajkowe zagadki i zapoznać się z prośbami książki. Po takim wprowadzeniu złożyli uroczystą przysięgę. Pani bibliotekarka ogromną księgą dokonała pasowania każdego z nich.

Na pamiątkę tej uroczystości najmłodsi czytelnicy otrzymali dyplomy i książki. "Kto czyta książki żyje podwójnie" - Umberto Eco więc spróbujmy smaku podwójnego życia korzystając z książek w naszych bibliotekach.