Gminny Turniej Orlika i Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy

W piękny i słoneczny pierwszy dzień maja 2023 roku na boisku Orlik w Warcie Bolesławieckiej o godzinie 10:00 spotkały się 4 drużyny szkółek piłkarskich prowadzonych przez Gminę Warta - Gminne Szkółki Piłkarskie Orlik. Pierwszy turniej po zakończeniu COVID-u odbył się w pięknych długo oczekiwanych warunkach pogodowych. Przybyły wszystkie stale trenujące szkółki z Iwin, Raciborowic, Tomaszowa Bolesławieckiego i Warty Bolesławieckiej. Gospodarzem turnieju był Wójt Gminy Warta Bolesławiecka - Mirosław Haniszewski. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, jeden mecz trwał 10 minut. Zgromadzeni wokół boiska licznie przybyli ze swoimi dziećmi. Rodzice mówili na początku turnieju,  że to tylko zabawa, ale zarówno na boisku jak i wśród rodziców i kibiców emocje były tak wielkie, że puściły dopiero po zakończeniu turnieju przy wręczaniu medali.

Turniej wygrała drużyna z Tomaszowa Bolesławieckiego prowadzona przez Roberta Dudzińskiego, którego w czasie turnieju zastępował Maciej Marnicki. Drugą drużyną została drużyna z Iwin prowadzona przez Grzegorza Hałuzę, trzecie miejsce zajęły Raciborowice prowadzone przez Waldemara Sochę i Warta Bolesławiecka  pod kierownictwem Aleksandra Pyrki.

Na zakończenie turnieju Wójt Gminy wręczył zwycięskiej drużynie piękny puchar a wszystkim zawodnikom zostały wręczone medale sportowe. Zawodnicy, trenerzy i działacze z rodzicami po zakończonym turnieju zostali zaproszeni na kiełbaski z grilla.

Do zobaczenia na następnym  turnieju.

Zaraz po zakończeniu turnieju szkółek  piłkarskich rozpoczął się turniej Piłki Nożnej oldbojów z okazji 75 rocznicy powstania GKS Warta Bolesławiecka. Turniej ten honorowym patronem objął Wójt Gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski. Do udziału w turnieju zaproszono 5 drużyn. Niestety w dniu imprezy pojawiły się trzy drużyny. Turniej miał zostać rozegrany na boisku Orlik, jednak w wyniku decyzji organizatorów i za zgodą zawodników postanowiono rozegrać jeden mecz na boisku trawiastym pełnowymiarowym. W ten sposób rozegrano mecz pomiędzy drużynami Tomaszów Bolesławiecki, Radziechów kontra Warta Bolesławiecka. Mecz trwający 2 razy po 25 minut zakończył się tradycyjnie rzutami karnymi. Zwycięsko z meczu wyszła drużyna złożona z zawodników Radziechowa i Tomaszowa Bolesławieckiego. Na zakończenie turnieju zwycięskiej drużynie puchar wręczył Wójt Gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski gratulując wszystkim zawodnikom kondycji i wytrwałości za wysiłek jaki włożyli w ten mecz, złożył również życzenia Klubowi GKS Warta Bolesławiecka z okazji 75-lecia powstania. Życzenia miały być przekazane na ręce Prezesa Klubu Krzysztofa Wołoszyna, jednak ze względu na groźną kontuzję jakiej doznał grając w meczu, życzenia te zostaną złożone w czasie głównych uroczystości jubileuszowych, które odbędą się w sobotę 1 lipca 2023 roku w czasie Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce : GALERIE

Skontaktuj się z nami

Gminne Centrum Kultury Warta Bolesławiecka
Warta Bolesławiecka 29b
59-720 Warta Bolesławiecka

  • dummy wew. 21 - Dyrektor

  • dummy wew. 23 - Biblioteka

  • dummy gck@gckwartabol.pl

Istotne informacje