Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy w województwie dolnośląskim - ruszyły zapisy. Dołącz już dziś!

Aby kolejne edycje Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mogły się odbyć, potrzeba wolontariuszy. To dzięki nim pomoc dociera do rodzin z Paczki, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej oraz do dzieci z Akademii, którym brakuje pewności siebie. Już dziś możesz dołączyć do społeczności wolontariuszy obu programów, by zmieniać życie potrzebujących z województwa dolnośląskiego i czerpać radość z pomagania! Chcesz się zgłosić? Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.

Wolontariusze szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mają realny wpływ na życie konkretnych osób w potrzebie, uruchamiając w tym samym zmianę w swojej lokalnej społeczności. Nasz wolontariat to propozycja dla osób, które wierzą, że każdemu człowiekowi, bez względu na okoliczności, należy się szacunek i zaufanie. Dla osób, które nie potrafią przejść obojętnie obok trudnych historii rodzin czy dzieci i chcą pomagać mądrze - mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA organizującego Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości.

Można zostać wolontariuszem w jednej z dwóch ról.

By w każdym rejonie Paczki i kolegium Akademii mogli działać wolontariusze współpracujący bezpośrednio z rodzinami czy dziećmi, potrzebujemy najpierw zrekrutować i przeszkolić liderów. Lider zespołu wolontariuszy to osoba, która odpowiada za działanie Paczki/ Akademii w danej miejscowości, dzielnicy - mówi Joanna Sadzik.

W nadchodzącej edycji Paczka potrzebuje 63 liderów i 900 wolontariuszy z województwa dolnośląskiego.

Liderzy Paczki tworzą zespoły wolontariuszy, którzy szukają rodzin w najbliższej okolicy, odwiedzają je, poznają ich potrzeby i współpracują z darczyńcami w przygotowaniu i przekazaniu paczek w Weekend Cudów oraz kontynuują pracę z rodziną na dalszej drodze do samodzielności.

By w województwie dolnośląskim odbyła się kolejna edycja Akademii Przyszłości, potrzeba 15 liderów oraz 130 wolontariuszy programu.

Liderzy  Akademii tworzą zespoły Wolontariuszy, którzy spotykają się z dziećmi podczas cotygodniowych, indywidualnych zajęć pomagając przezwyciężyć trudności i odbudować poczucie własnej wartości.

Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących z naszego województwa! Wejdź na www.superw.pl i dołącz do wolontariatu w Szlachetnej Paczce/ Akademii Przyszłości.