Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Bolesławieckim

13.05.2022 roku w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Bolesławieckim odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I b Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Bolesławieckim- wych. klasy Pani Kinga Pacyna.

Celem uroczystości było zachęceni najmłodszych do korzystania z biblioteki publicznej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, odpowiadali na pytania, zapoznali się również z regulaminem biblioteki i życzeniami książek. Pod koniec przyszli czytelnicy, złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani przez bibliotekarkę. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę. Uroczystość odbyła się w przyjaznej atmosferze.

Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie czytelnicy są zawsze mile widziani.