Pieczenie świątecznych pierniczków

Dnia 3 i 6 grudnia 2021 r. w Wiejskim Domu Kultury w Tomaszowie Bolesławieckim odbyło się wspólne pieczenie świątecznych pierniczków przez uczniów Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Bolesławieckim.

Impreza została przygotowana we współpracy pracowników Gminnego Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej z wych. klasy I-III A. Dzierżyc, K. Pacyna, M. Leszczynowicz oraz K. Alendarczyk. Dzieci z wielkim zapałem rozpoczęły pracę przy pieczeniu  pierniczków, które polegało na wałkowaniu, wycinaniu różnych kształtów i ich zdobieniu.

Aby wprowadzić dzieci w nastrój świąteczny już 3 grudnia uczniowie klasy I A i II przystroiły choinkę oraz wysłuchali opowiadania o Św. Mikołaju przeczytaną przez panią Ulę, która pełniła funkcję Śnieżynki.

W między czasie maluchy wesoło bawiły się przy muzyce przy okazji przypominając sobie nazwy dni tygodnia w wesołym pląsie "Tydzień".

Nagle pojawił się niespodziewany gość- Św. Mikołaj. Zaskoczone dzieci wspólnie z gościem śpiewały i bawiły się. Przed rozdaniem paczek Św. Mikołaj uroczyście zaświecił lampki na choince. Uczniowie żegnając się z Mikołajem byli bardzo uradowani z prezentów i własnoręcznie wykonanych pierniczków.