OTWARCIE BIBLIOTEK PUBLICZNYCH

DRODZY CZYTELNICY!

Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej i wytycznymi Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28.04.2020 r. dotyczącymi funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, jak podkreśla Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury
i Dziedzictwa Narodowego - prof. Piotr Gliński - zdjęcie zakazu działalności instytucji nie oznacza nakazu ich otwarcia. Decyzja o otwarciu powinna zostać podjęta, kiedy biblioteka będzie przygotowana do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii.

W związku z trwającym zagrożeniem musimy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Wdrożone zostały procedury mające zapewnić kompleksowe działania przeciwepidemiczne.

W trosce o bezpieczeństwo Czytelników i pracowników Biblioteki preferowany jest kontakt telefoniczny lub mailowy w celu ustalenia konkretnego terminu wizyty.
Praca Biblioteki zostaje ograniczona do przyjmowania zwracanych przez Czytelników książek oraz do wypożyczania zamówionych egzemplarzy pojedynczo (w bibliotece w czasie wypożyczania może znajdować się jedna osoba).
Brak wolnego dostępu do księgozbioru i czytelni. Książki podaje Bibliotekarz.
Prosimy o zachowanie wszelkich środków ochrony indywidualnej (rękawiczki jednorazowe, maseczki zasłaniające usta i nos).
Przed wejściem do biblioteki należy zdezynfekować ręce.
W kolejce do biblioteki na zewnątrz budynku przypominamy o zachowaniu 2- metrowej odległości.

GODZINY OTWARCIA:

Biblioteka w Warcie Bolesławieckiej od 11.05.2020 r. (czynna w poniedziałek i wtorek) godz.: 11:00-15:00.

Tel: 75 7310171 (wew.22) e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka w Tomaszowie Bolesławieckim od 14.05.2020 r.  (czynna w czwartek i piątek) godz.: 11:00-15:00.

Biblioteka w Iwinach od 12.05.2020 r.  (czynna w poniedziałek i wtorek)
godz.: 10:00-14:00.

Biblioteka w Raciborowicach od 14.05.2020 r. (czynna w czwartek i piątek)
godz.: 10:00-14:00.

Zachęcamy do korzystania z LEGIMI.

Za niedogodności przepraszamy!