Pracownie

Na terenie gminy Warta Bolesławiecka pod patronatem GCK działają dwie pracownie internetowe w pełni wyposażone w sprzęt komputerowy (również dla osób niepełnosprawnych). Pracownie zostały wyposażone w sprzęt w związku z projektem Centra Kształcenia Na Odległość Na Wsiach (CKNONW) oraz Wioska Internetowa współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

 

CKNONW w Raciborowicach Górnych

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-19.45 (ZA WYJĄTKIEM ŚRODY w godz. 8.00-16.00)

Centrum Kształcenia. Wioska Internetowa w Tomaszowie Bolesławieckim

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00

 

 

 

 

 

Geneza, czyli od czego się zaczęło

Projekt Centra Kształcenia na Odległość na Wsiach powstał w odpowiedzi na potrzebę zapewnienia możliwości rozwijania i uzupełnienia kwalifikacji zawodowych. Projekt jest przedsięwzięciem nadzorowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jego realizacja jest możliwa dzięki współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Należy również podkreślić, że realizacja Projektu nie byłaby możliwa bez zdecydowanego wsparcia Miasta Zielona Góra.

Założenia Projektu

Głównym celem Projektu jest promowanie idei kształcenia przez całe życie poprzez uczestnictwo w kursach e-learningowych dostępnych w Centrach. Z założenia Projekt obejmuje swym zasięgiem całą Polskę. W ramach Projektu powstanie 379 ośrodków, które zostaną połączone w sieć kształcenia na odległość.

Ważne aspekty Projektu - niepełnosprawni.

Ważnym celem Projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych poprzez fachowe wsparcie merytoryczne i udostępnienie narzędzi do nauki. Centra zostaną wyposażone w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie pomagające w obsłudze komputerów. Ponadto każde Centrum będzie posiadało laptop, z możliwością wypożyczenia przez osoby niepełnosprawne do nauki do domu. W każdym Centrum zatrudniony jest przeszkolony opiekun w zakresie współpracy z niepełnosprawnymi użytkownikami Centrów.

 Ważne aspekty Projektu - poradnictwo zawodowe.

Poradnictwo zawodowe będzie stanowiło istotny element w funkcjonowaniu każdego Centrum. Mieszkańcy wsi będą wspierani przez doświadczonych doradców zawodowych. Każdy zainteresowany będzie mógł zadzwonić pod bezpłatny numer infolinii 0800 800 005 i zasięgnąć rady specjalisty przy wyborze odpowiedniego kursu, pod kątem analizy umiejętności i potrzeby kursanta. Ponadto dzwoniąc na infolinię uczestnicy kursów uzyskają pomoc w napisaniu CV, listu motywacyjnego, dowiedzą się jakie są niezbędne kwalifikacje i wymagania na poszczególne stanowiska pracy, a także jak i gdzie szukać wolnych wakatów.

Ważne aspekty Projektu - oferta szkoleniowa.

W Centrach dostępne będą szkolenia o różnorodnej tematyce. W chwili obecnej dostępne są następujące kursy : Język polski, Matematyka, Historia, Chemia, Geografia, Biologia, Fizyka, Zarządzanie kadrami (cykl szkoleniowy z zakresu ZZL), Ocena pracowników (cykl szkoleniowy z zakresu ZZL), Planowanie potrzeb (cykl szkoleniowy z zakresu ZZL), System motywacyjny (cykl szkoleniowy z zakresu ZZL), Rekrutacja (cykl szkoleniowy z zakresu ZZL), Ścieżki kariery (cykl szkoleniowy z zakresu ZZL), Język angielski, Podstawy technik komputerowych, Użytkowanie komputerów, Przetwarzanie tekstów, Arkusze kalkulacyjne, Bazy danych.

 

 

 


Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Desmedia