Biblioteki

KONKURSY RECYTATORSKIE, CZYTELENICZE, PASOWANIA NA CZYTELNIKA

RELACJE Z WYDARZEŃ W BIBLIOTEKACH


BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WARCIE BOLESŁAWIECKIEJ

13 maja 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Warcie Bolesławieckiej odbyło się spotkanie autorskie z autorką bajek Panią Wiolettą Piasecką. Autorka wystąpiła w pięknej kreacji wróżki, a zgromadzone dzieci mogły wylosować wróżby i posłuchać o twórczości Pani Wioletty.

Fotorelacja :

 


 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBOROWICACH

Dnia 22.05.2014 r. w Bibliotece Publicznej im.A.Mickiewicza w Raciborowicach odbył
się konkurs czytelniczo-plastyczny "Calineczka" H.Ch Andersena.W konkursie wzięło udział 22-ch uczniów klasy I, gdzie wychowawczynią jest P.Bożena Marszałek. Pierwszaki pracowały w grupach.


Rozwiązywali krzyżówkę,układali zdania  z rozsypanki,rysowali Calineczkę.Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy

 

 

 

 

 


BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TOMASZOWIE BOLESŁAWIECKIM

   W dniu 24 kwietnia 2014 Biblioteka Publiczna w Tomaszowie zorganizowała konkurs czytelniczy "Czarna Owieczka" dla dzieci z klasy II PSP Szczytnica

    

W konkursie brało udział 8 uczniów .Dzieci rozwiązywały zadania pisemnie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom a uczniowie wyróżnieni nagrody.

Miejsce I Karol Majewski, Miejsce II  Paulina Horochowska, III  Szymon Korczowski

 

 

Wiadomość dodana : Mirosław Różycki - 7 maja 2014, 9.50

 


 

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TOMASZOWIE BOLESŁAWIECKIM

W dniu 23 kwietnia 2014 roku w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie zorganizowano konkurs czytelniczy "Mix Bajkowy" dla dzieci z klasy III, której wychowawczynią jest Pani Małgorzata Leszczynowicz. W konkursie brało udział 24 dzieci uczestników ze Szkoły w Tomaszowie Bolesławieckim. W konkursie zwyciężyli : Grzegorz Szweda, Martyna Klimek i Martyna Frąszczak. 

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a wyróżnieni uczniowie nagrody książkowe.

 Wiadomość dodana : MR - 23 kwietnia 2014


 

W dniu 15 kwietnia 2014 roku w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie zorganizowano Konkurs Recytatorski dla dzieci z klas I-III. Brało w nim udział 15 uczestników ze szkół podstawowych na terenie gminy Warta Bolesławiecka. W konkursie zwyciężyli :

miejsce I - Aleksandra Tanderys

miejsce II - Gabriela Gadzińska i Dominik Połomski

miejsce III - Emilka Burdyna i Weronika Jakubowicz.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a wyróżnieni uczniowie nagrody książkowe.

 

 

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TOMASZOWIE BOLESŁAWIECKIM

W dniu 07.04.14 Biblioteka Publiczna w Tomaszowie zorganizowała konkurs czytelniczy "Brzydkie Kaczątko" dla uczniów klasy III
PSP Szczytnica wych. klasy Izabela Lipiec.

Konkurs ten odbył się w szkole w Szczytnicy. Brało w nim udział 8 dzieci. Uczestnicy konkursu odpowiadały na pytania pisemne. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w konkursie a wyróżnieni nagrody rzeczowe.

 

 
 
 

 

 

 


 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TOMASZOWIE BOLESŁAWIECKIM

 

27.03.2014 do Biblioteki Publicznej w Tomaszowie przybyli uczniowie z PSP Szczytnica wraz  z wychowawczynią Panią Ewą Macudą na uroczyste PASOWANIE Na CZYTELNIKA uczniów klasy I . Pierwszoklasiści przed pasowaniem musieli rozwiązać kilka zadań i zagadek . Po wykonaniu wszystkich poleceń uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie,że będą szanować wszystkie książki. Następnie zostali wszyscy pasowani na CZYTELNIKA BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ. Najmłodsi czytelnicy otrzymali dyplomy i książeczki. Dzieci wykonały prace plastyczne BIBLIOTEKA OCZAMI DZIECKA.

 


 

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBOROWICACH

Dnia 28.03.2014r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny "Karolcia" M. Kruger. Uczniowie klasy III, gdzie wychowawczynią jest Pani Irena Dombaj, pracowali w grupach. Konkurs składał się z 11-tu zadań: krzyżówki, rebusów, wykreślanki, zestawów pytań i skojarzeń. Zwyciężyła grupa dziewcząt : Matyjaszczuk Emilia, Kumosz Karolina i Kulka Wiktoria. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiadomość dodana:Mirosław Różycki -28.03.2014, 16.35

 

 

 


BIBLIOTEKA PUBLICZNA W IWINACH

11.02.2014 do Biblioteki Publicznej w Iwinach przybyli  uczniowie klasy I wraz z wych.  Panią Haliną Rękal na  uroczyste Pasowanie Czytelnika uczniów kl. I. Pierwszoklasiści zanim zostali pasowani na czytelnika musieli rozwiązać kilka zadań i zagadek .Po zaliczeniu wszystkich poleceń ,uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki .Następnie  każdy uczeń został uroczyście pasowany przez" Książkę" na czytelnika Biblioteki Publicznej. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom  oraz książkę. Pierwszoklasiści wręczyli  bibliotekarce Annie Kraśnickiej kwiaty za przeprowadzenie pasowania.

 

 


 

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA TOMASZÓW

   W lutym Biblioteka Publiczna w Tomaszowie zorganizowała konkurs czytelniczy "Kubuś Puchatek" dla klasy II Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Bol. W konkursie brało udział 17 uczniów ,gdzie  wych. klasy jest Pani Ania Dzierżyc. Dzieci rozwiązywały różne zadania związane z przygodą Kubusia Puchatka .  Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom pamiątkowy a uczniowie wyróżnieni nagrody w postaci książki.

 

  Zwycięscy konkursu : I - Gabrysia Gadzińska
                                       Adaś Cieśla
                                   II   -Michał Haftarczyk

                                  III  -Aleksander Alendarczyk


 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA RACIBOROWICE

Dnia 6.02.2014r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach odbyło się "Pasowanie na czytelnika" w klasie I, gdzie wychowawczynią jest pani Bożena Marszałek.22-ch „pierwszaków” zapoznało się z zasadami panującymi w bibliotece i z życzeniami książki. Zgadywali także zagadki z bajek, które przygotowała pani bibliotekarka. Uczniowie złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika. Wszyscy otrzymali książki i dyplomy.

Tekst i foto : STELLA SKIBA

 


 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IWINY

Dnia 13.01.2014r. we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Iwinach i Biblioteką Publiczną odbyła się II część konkursu czytelniczo-plastycznego "Spotkanie z Julianem Tuwimem". Tym razem wzięło udział 29-ciu gimnazjalistów z klas I-III. Rozwiązywali test dotyczący twórczości autora i krzyżówkę. Każdy z uczestników pracował indywidualnie.
Laureaci to:

Karolina Kołodziej - I miejsce
Sawińska Marta -II miejsce
Czerwińska Patrycja i Gabruś Zuzanna - III miejsce.
Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami, a zwycięzcy otrzymali również nagrody
rzeczowe.

 

Tekst i foto : Stella Skiba.

 

 

 

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA  TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI

 

 


 
W dniu 20 listopada 2013 roku bibliotekarka z biblioteki w Tomaszowie Pani Anna Kraśnicka przeprowadziła w Szkole Podstawowej w Tomaszowie konkurs czytelniczy dla kasy III, której wychowawczynią jest Pani Małgorzata Leszczynowicz.
 
Konkurs pt. : „Dzieci z Bullerbyn” wygrały następujący uczniowie :
1 miejsce – Martyna Frąszczak,
2 miejsce – Martyna Klin,
3 miejsce – Grzegorz Szweda.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wiadomość dodana : Mirosław Różycki - 7 grudnia 2013, 10.22


 

 

BP IWINY
 

Dnia 18.11.2013 w Szkole Podstawowej im. Pionierów Polskiej Miedzi w Iwinach, we współpracy z Biblioteką Publiczną, odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny "Spotkanie z Julianem Tuwimem". Z okazji 60-lecia śmierci autora, uczniowie przygotowali program artystyczny. Przedstawili wiersze "Rzepka", "Lokomotywa", "Okulary", "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci".

Uczniowie klas 0-I, uczestniczyli w konkursie plastycznym, namalowali postaci z wierszy J. Tuwima. Klasy II-VI, wzięły udział w konkursie czytelniczym "Życie i twórczość Juliana Tuwima". Zwyciężyli:

w klasach II-III
1. Natalia Gniado
2. Amelia Forma
3. Julia Hil

w klasach IV-VI
1. Dawid Dymek
2. Barbara Troszczak
3. Julia Zawada

Odbył się również konkurs multimedialny. Dzieci przygotowały prezentacje multimedialne, w których przedstawiły życie i twórczość Juliana Tuwima.
Laureaci to: Stanisław Pachnik, Barbara Troszczak, Paulina Rudzik i Julia Skiba.

Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Autor tekstu: Renata Pachnik i Stella Skiba (foto).

Wiadomość dodana : 20 listopada 2013, 9.15

 

 

 


BP RACIBOROWICE

 
Dnia 14.11.2013r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny "Szewczyk Dratewka". W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach, gdzie wychowawczynią jest Pani Małgorzata Kilijanek. Dzieci pracowały w grupach. Rozwiązywały rebusy, odpowiadały pisemnie na pytania, kolorowały, układały zdania według kolejności wydarzeń.
Wygrała grupa III:
Szylar Marcelina,
Marszałek Michał,
Dziekan Kornel,
Dzierżyk Justyna,
Sowińska Karolina.

Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

tekst i foto : Stella Skiba

Dodał : Mirosław Różycki - 18.11.2013, 9.50

 

 

 

 


BP WARTA BOLESŁAWIECKA

W dniu 6 listopada 2013 roku Biblioteka Publiczna w Warcie Bolesławieckiej zorganizowała dla dzieci Szkoły Podstawowej teatrzyk. Do Warty zawitali aktorzy ze spektaklem „Opowieści z czterech stron świata” autorskiego scenariusza i reżyserii Doroty Bielskiej.

Spektakl można było obejrzeć w ramach projektu zainicjowanego przez Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu : „Od literatury poprzez działania parateatralne do teatru aktywnego”.

Wiadomość dodana : Mirosław Różycki - 13 listopada 2013


 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI
 

W dniu 30 października 2013 roku Biblioteka Publiczna w Tomaszowie wspólnie ze Szkołą Podstawową w Tomaszowie zorganizowała szkolny konkurs recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima” . W konkursie brało udział 25 uczniów. Wyróżnieni otrzymali nagrody w postaci książek. Wyróżnieni zostali : Martyna Głowa, Maja Matysik, Dominika Stecka, Mateusz Głowa, Filip Kolasa.

 

 


 

BP RACIBOROWICE

 

W dniu 24.10.2013r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach odbył się konkurs czytelniczy "Dzieci z Bullerbyn" .
Uczniowie klasy III, gdzie wychowawczynią jest Pani Helena Artymowicz, pracowali w czterech grupach. Rozwiązywali krzyżówkę, odpowiadali na pytania i wklejali wyrazy z rozsypanki. Zwyciężyła grupa III: Kaleta Mateusz, Bałut Piotr, Kulka Wiktoria, Burdyna Wiktoria. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

 Tekst i foto : Stella Skiba. Wiadomość dodana : Mirosław Różycki - 30 października 2013

FOTORELACJA Z KONKURSU W BP RACIBOROWICE :

 

 

 

 

 


BP RACIBOROWICE

Dnia 13.06.2013r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny. "Szewczyk Dratewka".16-tu uczniów klasy II,gdzie wychowawczynią jest Pani Irena Dombaj, pracowało w grupach.Rozwiązywali rebusy, odpowiadali pisemnie na pytania, rysowali, a chętni nauczyli się nawet fragmentów lektury na pamięć.
Zwyciężyła grupa II:
Kumosz Karolina
Matyjaszczuk Emilia
Dybał Kacper.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

UCZESTNICY KONKURSU Z PANIĄ BIBLIOTEKARZ STELLĄ SKIBĄ.

Tekst i foto : Stella Skiba

Wiadomość dodana : Mirosław Różycki - 13 czerwca 2013, 18.45


 

 

BP RACIBOROWICE

 Dnia 10 maja 2013 w Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Raciborowicach, odbył się konkurs ortograficzny "Ortografia na wesoło". W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III, gdzie wychowawczynią jest P. Bożena Marszałek. Każdy pracował indywidualnie. Aż 5 osób uzyskało największy wynik spośród piszących (102/105 pkt.), a byli to:
Piecek Emilia
Modras Jagoda
Trochimowicz Natalia
Łukasiewicz Wojciech
Kulik Krystian.

Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem. Każdy otrzymał dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wiadomość dodana : Mirosław Różycki - 17 maja 2013, 21.21

Tekst i foto : Stella Skiba

 


 

 

Dnia 11.04.2013 r. odbył się konkurs ortograficzny klas IV-V „Ortografia na wesoło”, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczna im. Adama Mickiewicza w Raciborowicach.
38 uczniów Szkoły Podstawowej w Raciborowicach pod opieką P. Barbary Kowalczyk, rozwiązywało zadania ortograficzne, które dość często sprawiają problemy. Każdy pisał osobno, a do finału przystąpiły 4 osoby, które dodatkowo napisały dyktando, aby wyłonić najlepszych.
Dogrywka ustaliła następujące wyniki:
1 miejsce – Michał Stempak, klasa V.
2 miejsce – Magdalena Marszałek, klasa IV.
3 miejsce – Wiktoria Gola, klasa V.
4 miejsce – Alicja Hołodowska, klasa IV.

Średni wynik uczestników był wysoki. IV klasa nie ustępowała pola V. Dla najlepszych były nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i długopisy.

 

WIADOMOŚĆ DODANA : MIROSŁAW RÓŻYCKI - 18 KWIETNIA 2013

TEKST I FOTO : STELLA SKIBA 

 


 

 

BP TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI

 
W piątek 22 marca 2013r. w Domu Kultury w Tomaszowie Bolesławieckim odbył się konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną. W konkursie wzięło udział 22 uczniów klas I-III ze Szkół Podstawowych w Raciborowicach, Iwin, Szczytnicy i Tomaszowa. Każdy uczestnik wykonał jeden wiersz. Tematem tego konkursu to „Bocian i jego sąsiedzi”. Uczniowie oceniani byli przez jury w składzie : Zofia Pankiewicz, Anna Kulesza i Barbara Kowalczyk.

Każdy uczestnik otrzymał nagrody w postaci książki.

Poniżej fotorelacja z konkursu :

Wiadomość dodana : Mirosław Różycki - 3 kwietnia 2013

Foto : GCK

 

 

 


BP WARTA BOLESŁAWIECKA
 
We  wtorek 5 marca 2013 r. Biblioteka Publiczna z Warty Bolesławieckiej zorganizowała  w Szkole Podstawowej
w Warcie Bolesławieckiej konkurs czytelniczy „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren, w którym wzięło udział 10 uczniów klasy III, której wychowawczynią jest Pani Katarzyna Pyrka.
Najwięcej punktów zdobyła i zajęła I miejsce Weronika Bondrów, II miejsce dla Zuzanny Szeremety,  a III miejsce dla Wojciecha Skrzypka.

Wszyscy uczestnicy z rąk Pani Bibliotekarki Anny Skiby otrzymali dyplomu i upominki, a najlepsi nagrody książkowe.

Trójka laureatów konkursu wraz z wychowawcą klasy Panią Katarzyną Pyrka i Panią Bibliotekarką Anną Skiba.

Tekst i foto : Anna Skiba

Wiadomość dodana : Mirosław Różycki - 8 marca 2013, 11.53

 


 

 

 

Biblioteka Publiczna "PEGAZIK 2013"
 
We środę 27 lutego 2013 r. w sali Wiejskiego Domu Kultury w Warcie Bolesławieckiej odbył się gminny konkurs recytatorski „Pegazik”. Konkurs przygotowany został przez nasze bibliotekarki pod przewodnictwem Pani Anny Skiby. W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas IV-VI wyłonionych wcześniej w szkolno-bibliotecznych eliminacjach do tego konkursu ze Szkół Podstawowych w : Warcie Bolesławieckiej, Tomaszowie Bolesławieckim, Raciborowicach, Iwinach i Szczytnicy. Każdy uczestnik finałowego konkursu wykonał jeden utwór – wiersz lub fragment prozy. Prezentowane utwory wybierane były dobrowolnie.
Uczniowie oceniani byli przez zaproszone jury w składzie Pań : Danieli Połetek, Krystyny Wołoszyn i Heleny Rybak. Komisja oceniała : interpretację utworu, dobór repertuaru, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Za każdy element jury przyznawało punktację od 0 do 5 pkt. Suma punktów stanowiła o zajętym miejscu.
Wszyscy uczestnicy podczas konkursu mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku i ciepłych napojów. Poziom konkursu był bardzo zadawalający. Po raz kolejny gminny konkurs wygrała Weronika Orawiec z SP Tomaszów Bolesławiecki. Najlepsza piątka konkursu otrzymała piękne nagrody książkowe i uzyskała nominację do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w sali „Teatru Starego” w Bolesławcu w dniu 15 marca 2013 r. od godziny 10.00.
 
Poniżej wyniki gminnego konkursu „Pegazik 2013” :
kolejno : zajęte miejsce, imię i nazwisko, szkoła, suma punktów, prezentowany utwór
 
1. Weronika Orawiec (SP Tomaszów) – 45 pkt. - „Wędrówka” D.Wawiłow,
2. Sebastian Masłowski (SP Szczytnica) – 44 pkt. – „Modlitwa wędrownego grajka”,
3. Wiktoria Miler (SP Tomaszów) – 41 pkt. - „Pan Tygrys”,
4/5. Zuzanna Gabruś (SP Warta Bol.) – 40 pkt. – „Smok”, J.Brzechwa
4/5. Alicja Świca (SP Tomaszów) – 40 pkt. - „Złudzenie popularności” K.I.Gałczyński
 
6/7. Dawid Mocny (SP Warta Bol.) – „Latający dywan” L.J.Kern
6/7. Aleksandra Wołoszyn (SP Warta Bol.)  – Gawęda o miłości ziemi ojczystej”
8. Karolina Brylak (SP Iwiny) – „Kot w pustym mieszkaniu” W.Szymborska
9/10. Magdalena Marszałek (SP Raciborowice) – „Trudny rachunek” J.Tuwim
9/10. Weronika Rejman (SP Szczytnica) – „Matka”
11/12. Klaudia Olbrych (SP Iwiny) – „Kot w pustym mieszkaniu” W.Szymborska
11/12. Klaudia Nicka (SP Raciborowice) – „Słoń trąbalski”, J.Tuwim
13/14. Roksana Szajna (SP Iwiny)  – „Kot w pustym mieszkaniu” W.Szymborska
13/14. Kinga Motyka (SP Iwiny) – „Bazyliszek” R.Wejner
15. Paulina Ćwik (SP Szczytnica) – „Krzak dzikiej róży ...” Jan Kasprowicz
16. Weronika Heryć (SP Raciborowice)  – „Serwus Madonna” K.I.Gałczyński

 

Wiadomość dodana : Mirosław Rózycki - 27 lutego 2013, 20.42

Tekst : Mirosław Różycki

Foto : Stella Skiba 


 

BP TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI
 
We środę 27 lutego 2013r. w Przedszkolu  w Tomaszowie Bolesławieckim odbył się MINI KONKURS dla maluszków zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Bolesławieckim. Dzieci układały puzzle i odpowiadały na pytania. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i bajeczki.
 
BP TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI
 
W dniu 28 lutego 2013 r. w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie odbył się konkurs „Czytam i rozumię”. Brało w nim udział 12 osób w grupie wiekowej od 7-9 lat. Zwycięscy tego konkursu otrzymali nagrody w postaci książek.

Wiadomość dodana : Mirosław Różycki - 8 marca 2013

 

 


BP TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI

 

 

We wtorek 26 lutego 2013r. w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Bolesławieckim odbył się konkurs czytelniczy „Zaczarowana zagroda". W konkursie wzięło udział 20 uczniów klasy II. Laureaci, a byli nimi : Filip Kolasa, Mateusz Ostański i Kasia Pudło otrzymali nagrody rzeczowe w postaci gier i dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

Wiadomość dodana : Mirosław Rózycki - 27 lutego 2013, 20.42

Tekst i foto : Anna Krasnicka


 

STYCZEŃ’2013

BP IWINY
Dnia 14 stycznia 2013 roku Bibliotekę Publiczną w Iwinach odwiedziły 5-cio i 6-cio latki ze Szkoły Podstawowej im. Pionierów Polskiej Miedzi z Iwin. Dzieci zapoznały się z pracą w bibliotece. Poznały „życzenia książki”, podglądały bajeczki i obiecały, że wrócą z rodzicami, aby zapisać się do biblioteki, będąc stałymi czytelnikami.
Pani bibliotekarka Stella Skiba wręczyła im zakładki do książek i słodki upominek. Z piosenką na ustach pod opieką Pani Marty Butrymowicz wróciły do szkoły.
Wykonane przez dzieci prace „Jak wyobrażają sobie bibliotekę” wywieszone zostały na gazetce w bibliotece i oglądać je mogą również pozostali czytelnicy.

BP TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI
W dniu 15 stycznia 2013 roku w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Bolesławieckim odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Gościliśmy uczniów klasy I Szkoły Podstawowej wraz z Panią wychowawczynią Anną Dzierżyc i rodzicami. Celem pasowania jest przygotowanie dzieci do roli samodzielnego czytelnika biblioteki oraz zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki. Po zapoznaniu uczniów z regulaminem i zasadami wypożyczania książek nastąpił moment złożenia uroczystego ślubowania. Najmłodsi czytelnicy otrzymali od Pani bibliotekarki Anny Kraśnickiej dyplomy i prezent w postaci książeczki.

 

 


 

BP RACIBOROWICE
Dnia 18.01.2013r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny "Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren,w którym
wzięli udział uczniowie klasy III, gdzie wychowawcą jest Pani Bożena Marszałek. Każdy pracował samodzielnie, a najlepszy okazał się Kornel Kozłowski, który zajął I miejsce, II miejsce Krystian Kulik, III miejsce Emilka Piecek.
Najciekawsze prace plastyczne wykonali: Kornel Kozłowski, Natalia Trochimowicz i Karolina Wysocka. Wszyscy otrzymali dyplomy, zakładki do książek, a
najlepsi nagrody książkowe.
Klasa III jest bardzo grzeczna i zdyscyplinowana, a współpraca z nimi to sama przyjemność.

 

 


 

BP IWINY
Dnia 21.01.2013r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Pionierów Polskiej Miedzi w Iwinach wraz ze swoją wychowawczynią Panią Renatą Piętką przybyli do Biblioteki Publicznej i wzięli udział w "Pasowaniu na czytelnika". Rozmawialiśmy na temat książek i biblioteki, uczniowie poznali zasady postępowania z książką i zachowania w bibliotece. Rozwiązali krzyżówkę i złożyli przyrzeczenie. Pani bibliotekarka pasowała dzieci na czytelnika i od tej chwili każdy pierwszak stał się prawdziwym czytelnikiem. Wszyscy otrzymali książki i dyplomy.

 

 


 

BP RACIBOROWICE
Dnia 22.01.2013r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach odbyło się uroczyste  "Pasowanie na czytelnika ".Klasa I, gdzie wychowawczynią jest Pani Małgorzata Kilijanek przygotowała piękne wiersze o życzeniach książki i jak z nią postępować. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z zasadami panującymi w bibliotece. Uczniowie zgadywali zagadki, rozwiązali krzyżówkę, a na końcu złożyli przyrzeczenie i przystąpili do pasowania. Wszyscy otrzymali upominki w postaci książek i dyplomów. Celem tej uroczystości jest nie tylko reklama biblioteki, ale rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów.
"Książki to najlepsi Twoi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele".

 

 


 

BP TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI
W dniu 25 stycznia 2013 r. Szkoła Podstawowa w Tomaszowie Bolesławieckim we współpracy z Biblioteką Publiczną zorganizowały konkurs czytelniczy będący pierwszym etapem (tzw. etap szkolny) konkursu PEGAZIK. Kolejnymi etapami będzie Pegazik Gminny, a następnie powiatowy i ogólnopolski.
A tak prezentują się wyniki konkursu szkolnego w Tomaszowie Bolesławieckim. Wyróżnieni poniżej uczniowie wezmą udział w gminnym konkursie Pegazika, który jak co roku odbędzie się w Sali WDK Warta Bolesławiecka :

I miejsce-Weronika Orawiec
II miejsce-Anna Turecka
III miejsce-Wiktoria Miler

wyróżnienie Alicja Świca

Komisja konkursowa : Anna Kraśnicka, Mariola Bartoszewska, Jarosława Kubas-Lach
 
Organizatorzy :  Patrycja Mosiądz SP Tomaszów, Anna Kraśnicka – BP Tomaszów-GCK.

 

 


 

LUTY’2013
BP TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI
W dniu 12 lutego2013 roku Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Bolesławieckim zorganizowała w Szkole Podstawowej w Szczytnicy konkurs czytelniczy dla kl. II pod tytułem : „Zaczarowana zagroda.” Dzieci rozwiązywały testy i krzyżówkę. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięscy nagrody w postaci gier .
 
Wyróżnieni uczniowie to: Piotr Sitnicki, Mateusz Szewc, Iana Iatsenko-Bondarchuk.

 

 


 

BP TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI
Ponadto w dniu 12 lutego2013 roku Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Bolesławieckim dla klasy III zorganizowała konkurs czytelniczy pt. : „Dzieci z Bullerbyn.” Dzieci rozwiązywały testy i odpowiadały na pytania związane ze znajomości lektury. Wszyscy otrzymali piękne dyplomy a zwycięscy nagrody w postaci gier.
 
Wyróżnieni uczniowie to: Dawid Łanoszka, Bartosz Kraśnicki, Hubert Ges.

 

 


 

 BP RACIBOROWICE

Dnia 22.02.2013r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach odbył się "Konkurs pięknego czytania" lektury "Zaczarowana zagroda" A. Cz. Centkiewiczów. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II, gdzie wychowawczynią jest p. Irena Dombaj. Dzieci przedstawiły umiejętność czytania ze zrozumieniem za pomocą rozsypanki zdaniowej, gdzie ułożyły kolejność zdarzeń przygód pingwinków na Antarktydzie.
Głównym celem konkursu było piękne, głośne czytanie ze zwróceniem uwagi na dykcję, interpunkcję i płynność czytania. Wszyscy uczestnicy czytali wspaniale, wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Na wyróżnienie zasłużyli: Mateusz Kaleta, Wiktor Głodek, Emilka Matyjaszczuk, Wiktoria Kulka i Hubert Bondrów.

 


 

Średni wynik uczestników był wysoki. IV klasa nie ustępowała pola V. Dla najlepszych były nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i długopisy.

 

 

 

BP TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI

 

21 marca 2013 r. w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Bolesławieckim odbył się wieczór poezji.

               Laureaci gminnego konkursu recytatorskiego przygotowali wiersze polskich poetów i zaprezentowali paniom z KGW Tomaszów. Po swoich prezentacjach wspólnie z zaproszonymi gośćmi skorzystali ze słodkiego poczęstunku również z zespołem NIESPODZIANKA . Śpiewali wspólnie ludowe piosenki. Wieczorek minął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wiadomość dodana : Mirosław Różycki - 3 kwietnia 2013r.

 


 

 


 

Dnia 11.04.2013 r. odbył się konkurs ortograficzny klas IV-V „Ortografia na wesoło”, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczna im. Adama Mickiewicza w Raciborowicach.
38 uczniów Szkoły Podstawowej w Raciborowicach pod opieką P. Barbary Kowalczyk, rozwiązywało zadania ortograficzne, które dość często sprawiają problemy. Każdy pisał osobno, a do finału przystąpiły 4 osoby, które dodatkowo napisały dyktando, aby wyłonić najlepszych.
Dogrywka ustaliła następujące wyniki:
1 miejsce – Michał Stempak, klasa V.
2 miejsce – Magdalena Marszałek, klasa IV.
3 miejsce – Wiktoria Gola, klasa V.

4 miejsce – Alicja Hołodowska, klasa IV.

Średni wynik uczestników był wysoki. IV klasa nie ustępowała pola V. Dla najlepszych były nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i długopisy.

 

 

Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Desmedia